Belkıs (Kokulu Bakım Yağı)

Kargomuz Anlaşmalı Firma İle Ücret Alıcı Olarak Gönderilir.
150 TL

 
 
Ürün Açıklaması
Özellikleri

Saba Melikesi Belkıs (Habeşçe: Nigist Saba), günümüz Habeşistan (Etiyopya) veya Yemen'in olduğu topraklarda hüküm sürdüğü farz edilen, tarih öncesi Saba Krallığı'nın (İbranice Sh'va veya Seba שבא, Arapça Saba veya Sebe سبأ, Habeşçe ሳባ) hükümdarıdır. Modern arkeoloji bu krallığın mevcudiyeti konusunda şüphecidir. Kitabı Mukaddes'te kraliçenin isminden bahsedilmez. Habeş kültüründe "bu şekilde değil, böyle değil" gibi anlamlara gelen Makeda ismiyle anılır. İslam kültüründe Belkıs olarak bilinir. Ayrıca bazı kaynaklarda Lilith, Nikaule veya Nicaula (Nikola) olarak da geçer.

Esansımız 30cc lik şişelerde konsantre esanslardır. 

Aromatik yağlar, Eski Çin Uygarlığında mod düzenleyici olarak, Eski Mısır'da mumya yapımı esnasında yer almıştır. Aromaterapi tedavi ve güzellik amacı ile ilk defa Eski Yunan medeniyetinde kullanılmıştır. Roma İmparatorluğu döneminde aromaterapi, banyo sonrasında uygulanan masaj ritüellerinin vazgeçilmez öğesiydi.

Aromatik yağlar ne işe yarar?
Aromaterapik yağlar stresi azaltır ve ruhsal sakinliği sağlar. Kas ve eklem ağrılarınızı hafifletir. Solunum sistemini de rahatlatarak daha iyi hissetmenize yardım eder. Kan basıncını düşürür ve sinir sisteminizi de rahatlatarak aromaterapi yağları faydaları ile hayatınızda yer alabilir.

Kullanım Şekli: Esansı içerisinden çıkan damlalıkla neyinizin ses kutusuna veya ney yağladığınız ney yağınızın içerisine istediğiniz yoğunluğu sağlayacak miktarda damlatarak kullanabilirsiniz.  

Neyinizden uzun süre bu hoş koku gitmeyecektir ve etrafınıza güzel melodiler ile birlikte hoş bir koku yayacaksınız.

Uçucu yağlar, köklü kültürel geçmişe sahip uygarlıklarda parfüm veya sıcak su içerisinde buharla birlikte soluma yoluyla kullanılırdı. Bu açıdan, uçucu yağların aromatik uygulamasında soluma seçeneği her zaman ilk sırada yer alır. Bunun için günümüzde elektrikli difüzör veya buhurdanlık ile de kullanabilirsiniz.

150 TL  
  Ekle
Neyruba Neyruba Başpare Başpare
 
+90 533 258 9012
 bilgi@neyruba.com
Cumhuriyet mahallesi Karlidere caddesi, Ahmet Bey Sk. No:1, 34660 Üsküdar/İstanbul Üsküdar İstanbul

Uygulamalar

Uygulamalarımızı indirerek alışveriş yapabilirsiniz.

 

© Copyright 2007-2024 www.neyruba.com Designed by Zend Dizayn
Başpare Parazvane Ney Çanta Kaval Kawala Ney Yağı / Esans Girift Dersler (Kurslar) Ritim Enstruman Hediyelik Neyler